Prezenty na święta Bożego Narodzenia – propozycje na prezent dla kobiet

Prezenty dla kobiet – co można podarować drugiej osobie?

Święta – wyczekuje się je z niecierpliwością już kilka tygodni wcześniej. Jednym z jego elementów są upominki. Prezenty na święta Bożego Narodzenia powinno się wybierać z rozwagą. Dla niektórych osób jest to nie lada kłopot i wyzwanie. Podczas przygotowywania prezentu dla kobiety zachęcamy do skorzystania z rad, które na pewno pomogą. Co podarować osobie bliskiej, gdy nie ma się pomysłu? Przygotowaliśmy kilka propozycji.

  • bon za zabieg kosmetyczny – bardzo dobry prezent dla pań. Każda kobieta lubi oddawać się w ręce specjalisty, aby poprawić swoje samopoczucie i wygląd.
  • bon na zakupy – dobry pomysł na prezent dla kobiet. Bon na zakupy do konkretnego sklepu na pewno ucieszy i sprawi wiele przyjemności.
  • wino – wino lub inny alkohol jest również dobrą opcją. Stawiajmy na wino dobrego gatunku i pamiętajmy o upodobaniach osoby, którą zamierza się nim obdarować.
  • książka – jest ona zawsze dobrym i trafionym pomysłem. Poniżej przedstawiamy propozycje książek, które można podarować paniom.

Dom na jeziorze – wzruszająca opowieść skrywająca tajemnicę.

Sarah Jio i jej książka „Dom na jeziorze” stała się bardzo popularna. Historia opowiada o Adzie, redaktorce nowojorskiego magazynu, którą spotkała ogromna tragedia. Traci w wypadku męża i córkę. W końcu ucieka przed swoim dotychczasowym życiem do Seattle, by zamieszkać na barce. Tam natrafia na tajemnicę, o której nikt nie chce mówić. Los sprawia, że na drodze bohaterki staje mężczyzna. Czy Ada otworzy się na nową miłość?

Pisarka Sarah Jio jest znana w Polsce również z takich książek jak: „Dom na plaży”, czy „Jeżynowa zima”. Jej opowiadania zostały bardzo dobrze przyjęte i zyskały grono czytelniczek. Ta pozycja będzie doskonałym prezentem, który umili wieczory każdej pani.

Podróż na sto stóp – książka, która doczekała się ekranizacji

„Podróż na sto stóp” to doskonała książka na prezent dla kobiet. Lekka i zabawna. Jest w niej mnóstwo opisów smaków, aromatów i potraw. Bohater książki opowiada swoją historię życia. Początkowo prowadził restaurację w Bombaju, by następnie emigrować do Francji. Osiedlił się we wsi Lumiere i tam otworzył małą, ale bardzo dobrą restaurację. Jego sukces skutkuje wydarzeniami, które zaskoczą czytelnika.

Książka, którą pokochali czytelnicy doczekała się ekranizacji. W rolę bohatera, Hassana wcielił się Manish Dayal. Film jest dowodem na sukces książki, którą serdecznie polecamy.

Wyścig po miłość – książka, która bawi do łez.

„Wyścig po miłość” – Jane Costello to książka, która rozbawi każdego. Opowiada o Abby, młodej kobiecie, która posiada własną firmę. Nie ma czasu na dbanie o figurę oraz ćwiczenia. Pewnego dnia poznaje przystojnego trenera i postanawia zadbać o swoją kondycję. Zaczyna ćwiczyć. Jej perypetie bawią do łez. Barwna postać Abby zyskuje sobie sympatię czytelników, którzy jej kibicują. W książce nie zabraknie historii miłosnej oraz refleksji nad życiem. To obowiązkowa pozycja w domu każdej kobiety.

Powyższe propozycje są idealnym prezentem dla kobiet. Wybrane pozycje książek będą strzałem w dziesiątkę i udanym prezentem. Zachęcamy do skorzystania z naszych rad.

 

Pomysły na prezent na każdą okazję – dla Niej i dla Niego

Pomysł na prezent dla Niej

– Charlotte Cho, Sekrety urody Koreanek – to obowiązkowa pozycja dla wszystkich pań dbających o urodę i chcących zachować młody i dziewczęcy wygląd skóry na długo. Autorka szczegółowo opisuje 10 kroków koreańskiego dbania o urodę. Szczególny nacisk kładzie na dwufazowe oczyszczanie oraz obowiązkowe tonizowanie cery. Nawołuje również do korzystania z kremów z filtrami, aby ochronić się od szkodliwego działania promieni UV. Udowadnia, że za sprawą nowoczesnych, naturalnych i niedrogich kosmetyków dbanie o skórę twarzy może stać się prawdziwym rytuałem.

– Anthea Turner, Perfekcyjna pani domu. Lekcja nowoczesnego zarządzania domem – to doskonały pomysł na prezent dla kobiet, które mają dosyć tradycyjnych sposobów zarządzania domem na rzecz nowoczesnych i pomysłowych rozwiązań. Perfekcyjna pani domu Anthei Turner to kobieta zaradna, która w krótkim czasie ugotuje dwudaniowy obiad, przygotuje stół na przyjęcie gości i sprawi, że jej dom będzie zawsze czysty i pachnący świeżością. Brzmi jak magia? Wykorzystaj pomysł na prezent i spraw, że twoja mama, siostra, żona stanie się wirtuozerką nowoczesnego zarządzania gospodarstwem domowym.

Pomysł na prezent dla Niego

– Stephen Freyne, Dynamo. Niemożliwe nie istnieje – to prawdziwa historia iluzjonisty Stephena Freyna występującego pod pseudonimem Dynamo. Mężczyzna przemierza ulice największych miast świata i prezentuje magię uliczną. Szczegółowo opisuje swoje trudne początki i pozytywne reakcje ludzi na swoją magię. Podkreśla jaką rolę na rozwój kariery magika miał jego dziadek oraz opisuje walkę i zmagania z przewlekłą chorobą Leśniewskiego-Crohna, na którą choruje od wczesnych lat młodości.

– Andrzej Sapkowki, Ostatnie życzenie – choć jest to książka obowiązkowa zarówno dla Niego i dla Niej, a z niewyjaśnionych powodów twój mężczyzna jeszcze jej nie zna, może stanowić ona doskonały pomysł na prezent. Andrzej Sapkowski z rozmachem roztacza przed nami świat ogromny, pełen czarów i niesamowitych stworzeń znanych z wierzeń słowiańskich. Płatny zabójca potworów, Geralt z Rivii, jest jednym z najbardziej znanych bohaterów w świecie anglojęzycznym za sprawą siedmiotomowej sagi Sapkowskiego oraz serii gier inspirowanych prozą o przygodach wiedźmina Geralta i jego nadnaturalnych kompanów.

Pomysł na prezent dla najmłodszych

– Praca zbiorowa, Kevin sam w domu – to ilustrowana książeczka dla dzieci, opowiadająca znaną wszystkim historię małego chłopca, Kevina McCallistera, który wskutek pomyłki zostaje pozostawiony bez opieki w domu. Łebski chłopczyk za pomocą własnoręcznie wykonanych, zmyślnych pułapek musi stawić czoło najgroźniejszym złodziejom na dzielnicy. Książeczka, prócz ładnych i zabawnych ilustracji, uczy dzieci, że nie należy wpuszczać obcych do mieszkania pod nieobecność rodziców.

 

 

Najlepsze książkowe prezenty świąteczne dla taty

Bożonarodzeniowe podarki, choć sprawiają ogrom przyjemności zarówno wręczającemu, jak i obdarowywanemu, potrafią przysporzyć pewnych problemów w przedświątecznej gorączce; ich wybór bywa zadaniem czasochłonnym i męczącym. W sytuacjach kryzysowych przychodzi nam z pomocą jeden z najbardziej uniwersalnych pomysłów prezentowych – książka! Możliwość personalizacji z jednoczesną wszechstronnością sprawia, że od lat literatura pozostaje jednym z najpopularniejszych podarków znajdowanych pod choinką w polskich domach. W tym zestawieniu prezentujemy najlepsze pomysły na książkowy prezent dla taty na święta – od lekkiej beletrystyki po specjalistyczne pozycje.

Dla taty, który podąża za trendami

Jeśli nasz tata pozostaje na bieżąco z najnowszymi informacjami kulturalnymi, na pewno wie już o Nagrodzie Nobla dla Olgi Tokarczuk. Być może warto więc uzupełnić jego biblioteczkę o jedno z jej najważniejszych dzieł. Wśród siedemnastu powieści tej pisarki odnajdziemy zarówno pozycje dla fanów powieści historycznych („Księgi Jakubowe”), jak i rozważania o charakterze ekologicznym („Prowadź swój pług przez kości umarłych”) czy okołopodróżniczym („Bieguni”). Dla tych ojców, którzy są już szczęśliwymi posiadaczami dzieł Tokarczuk, dobrym prezentem może okazać się twórczość drugiego tegorocznego laureata Nobla – Petera Handkego.

Dla taty – melomana

Ojcowie, którzy spędzają długie godziny, słuchając muzyki, zapewne ucieszą się z biografii ich ulubionego twórcy – rynek pełen jest dobrze opracowanych i pięknie wydanych opowieści o ludziach, którzy przelewają swoje życie w dźwięki. Jeśli poszukujemy jednak propozycji nieco mniej oczywistej, a przy tym utrzymanej w tematyce muzycznej, dobrym pomysłem okazać może się pozycja „Muzykofilia” autorstwa Oliviera Sacksa. Dzieło to w przystępny sposób przedstawia mechanizm działania muzyki na mózg człowieka wskazując, dlaczego melodie potrafią poruszyć, zainspirować, zasmucić czy rozbawić. To pozycja obowiązkowa dla tych, którzy odnajdują przyjemność w rozwikływaniu tajemnic ludzkiego umysłu.

Dla taty – geeka

Każdy tata, który nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat otaczającego nas świata, na pewno ucieszy się z książki, która prezentuje sylwetki najważniejszych współczesnych uczonych w nietypowy sposób. ” Heretycy, Buntownicy, Wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów.” to zapis rozmów Karola Jałochowskiego z najbardziej prominentnymi postaciami w nauce; opowiadają oni o swojej wizji człowieka w Kosmosie, poruszając takie kwestie jak obecność wolnej woli, paradoksy czy kres Kosmosu. Tak bezpośrednie spotkanie z najważniejszymi naukowcami XXI wieku to także zachęta do rozważenia kwestii możliwości i granic współczesnej nauki. Książki tej nie może zabraknąć na półkach pasjonatów nauk ścisłych.